will.i.am

26. června 2010 v 18:17 | Kat ;D (Katherine) |  will-news
oddelovac
Omlouvám se, že jsem tu nebyla, nebyl čas ;)

will.i.am

Z Wikipedie

will.i.am, 2007
will.i.am (vlastním jménem William Adams; * 15. března 1975 Los Angeles) je americký zpěvák, rapper, skladatel a příležitostný herec. Je členem a spoluzakladatelem skupiny Black Eyed Peas. Má sestru Celene a bratra Carla. Kromě psaní písní se věnuje breakdance.

Kariéra

Jeho matka ho už od dětsví podporovala v kariéře, aby neskončil v jednom z kalifornských ghet, jako většina jeho spolužáků a kamarádů. V době, kdy začal studovat na střední škole, již začal více pracovat na své hudební kariéře. Seznámil se zde také se svým budoucím kolegou s Black Eyed Peas Apl.de.ap. Brzy na to začal Will skládat první písničky a s Apl.de.ap vystupovat v Lost Angelských klubech. Založili zde svou první hudební skupinu Atban Klann. Poté to šlo s jeho hudební kariérou prudce nahoru. Připojil se k nim rapper Taboo a založili skupinu Black Eyed Peas. V roce 1998 vydali první album Behind the Front a tři roky na to album Bridging the Gap. Poté, v roce 2003 se k nim přidala zpevačka Fergie a album Elephunkk bylo na světě. Následovalo ještě úspěšnější album Monkey Business (2005) a nejnovější album The E.N.D.(Energy Never Dies) (2009).
Složil a nazpíval mnoho soundtracků k filmům, jako jsou například: SCARY MOVIE, GARFIELD, TAXI, SHREK TŘETÍ, ZNOVU 17, G-FORCE nebo MADAGASKAR 2: ÚTĚK DO AFRIKY. Pro poslední jmenonovaný film nazpíval známou píseň I LIKE TO MOVE IT. Navíc si zde, co by dabér, střihnul roli hrocha Moto Moto. S Black Eyed Peas se také objevil ve filmu BUĎ V KLIDU s Johnem Travoltou nebo v seriálu LAS VEGAS: KASÍNO. Jeho zatím nevětší herecká role přišla až letos, kdy byl obsazen do role Johna Wraitha ve filmu X-MEN ORIGINS: WOLVERINE. S písní YES WE CAN, na podporu kampaně prezidenta Baracka Obamy získal v roce 2008 cenu DAYTIME EMMY.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama